Hakkında

F.M.V. Işık Üniversitesi İnşaat Mühenisliği bölümünden Onur Derecesi ile 3.5 senede mezun oldum. Önce İstanbul Teknik Üniversitesinde daha sonra da Gebze Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimime devam ediyorum. Temmuz 2019’dan beri podcast yayıncısıyım. Arada da kendi halimde yazılar yazarım.

Burak Karaoğlu

Tam Burslu olarak girdiğim F.M.V. Işık Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2019 yılı Ocakta ayında 3.5 senede mezun oldum. 2019 Şubat ayında İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü.) ‘de Kıyı Bilimleri Yüksek Lisans Programına başladım. 2020 Şubat ayında Gebze Teknik Üniversitesi (GTU)’nde Deprem ve Yapı Mühendisliği Yüksek Lisans programına başladım.

Geoteknik ve Deprem Mühendisliği ana bilim dalında araştırmalarıma ve çalışmalarıma devam ettim.

Akademisyen olmak için çıktığım bu yolda şimdilik işler stabil olarak sürmekte.

Gelecekteki girişimcilik hedeflerimden biri olan Optik mağazası açmak için F.M.V. Işık Üniversitesinde Optisyenlik Ön Lisans Programını bitirdim.

“Bilimmeyen” isimli bilim podcasti, “Son yolculuğunu Gök Yüzüne yapanlar” isimli havacılık podcasti, “Kahverengi Tabela” isimli Arkeoloji podcasti, “Akademi yolunda” isimli akademik podcastlerimin yanında “Paddock” isimli Formula 1 podcastinde de yorumcu olarak podcast yapıyorum.

Yarı zamanlı Metin yazarlığı ve Dergilerde yazarlık yapıyorum.